Scroll to top
cs

Tipy na zábavu a výlety

Odpočinek a relaxace:

V horkých letních měsících se můžete osvěžit v bazénu karlovského koupaliště, které se nachází cca 100 m od penzionu.

V případě nepříznivého počasí, či v zimních měsících můžete vyzkoušet termální bazény v hotelu Horal . Více na: http://www.valachy.cz

karlovice kostel

Karlovský kostel
římskokatolický kostel má půdorys kříže, stavba je sroubena ze dřeva. Jde o perlu valašské architektury z roku 1754 ve stylu lidového baroka.

karlovske muzeum

Karlovské muzeum
minulou i současnou lidovou uměleckou tvořivost přibližuje Karlovské muzeum ležící ve středu Velkých Karlovic u kostela. Součástí muzea je i Informační centrum Velkých Karlovic.

Karlovské fojství
v údolí Bzovém se dochovala roubená stavba fojství pocházející z 18. století. Natáčel se zde film Stíny horkého léta.

Soláň, zvonice na Soláni a ateliér K. Hofmana
Vrchol Soláň je od pradávna považován za jednu z nejkrásnějších částí Valašska. V jeho malebných výhledech se snoubí krása zachovalé přírody s bohatou lidovou a uměleckou tradicí. Ateliér akademického malíře Karla Hofmana je otevřen pouze o víkendech.

4cb6e26511630936d70e0100[1]

Rozhledna Miloňová
pokochejte se pohledem na Valašsko z rozhledny Miloňová, která byla otevřena v říjnu 2012. Dřevěná rozhledna s kamennou podestou vyrostla na vrchu Miloňová (846 m). Měří 24 m a vyhlídková plošina je ve výšce 20 m.

f1d81cbc92602330ecc27ca9c3612075_rozhledna-milonova-jpg

Javorníky
Nejvyšším vrcholem je Velký Javorník s 1071 m. Větší část Javorníků leží na slovenské straně. Turisticky nejatraktivnější jsou například Bumbálka nebo Kohútka – Portáš.

Javorniky

Prales RAZULA
jedlobukový porost pralesovitého charakteru s příměsí smrku a javoru klenu s výskytem vzácných a ohrožených rostlinných a živočišných druhů.

4aab3b0a450c7b87f0e40100[1]

Město Karolinka 
můžete navštívit prodejnu skla https://www.crystalex.cz a Muzeum sklářství nebo Galerii s ateliérem Ilji Hartingera – výstava prací známého malíře.

Vodní nádrž Stanovnice
dlouhé údolí se stejnojmennou vodní nádrží jižně od Karolinky. Hráz je 38 m vysoká a 390 m dlouhá. Přehradní jezero má plochu 55 ha. Nádrž zásobuje pitnou vodou Vsetínsko a Valašsko-Klobucko.

4a8aef1da1616c4710e40000[1]

Po vzdálenějším okolí:

Rozhledna Súkenická
Nachází se v nadmořské výšce 952 m s výhledy na hřebeny Beskyd, Javorníků a slovenských hor.

Pustevny
Horské sídlo Pustevny (1018 m) je významným turistickým střediskem se zajímavou architekturou dřevěných staveb, např. Maměnka a Libušín. Navštívit můžete také nově vybudovanou stezku v korunách stromů (Stezka Valaška – https://stezkavalaska). Z blízkých Trojanovic můžete na Pustevny vyjet sedačkovou lanovkou a dolů si naopak trochu zasportovat jízdou na koloběžce, kterou si zapůjčíte na horní stanici lanovky.

Stezka_Valaska

Radhošť
bývá tradičně spojován s uctíváním pohanského boha pohostinnosti, plodnosti a úrody Radegasta. Na vrcholu Radhoště se můžete vyfotit se sochou pohanského boha a navštívit i Kapli sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti.

Valašské muzeum v Rožnově pod Radhoštěm
Dřevěné městečko, Mlýnská dolina, Valašská dědina. To vše je možné navštívit ve Valašském muzeu v přírodě. O víkendech jsou v muzeu připraveny i akce pro veřejnost, např. Valašský jarmark, Velikonoce a svátky jara, apod. Pokud se budete chtít rozlédnout po okolí, můžete navštívit nedalekou Jurkovičovu rozhlednu, která se tyčí nad Valašskou dědinou.

48c30ff1e273e252d53b0200[1]

Město Rožnov pod Radhoštěm
Zde můžete navštívit vyhlášené Pivní lázně či zábavní centrum s Pohádkovými lázněmi pro děti, krytý bazén s tobogánem, udělat si procházky městem nebo si projít naučné stezky, apod.

Město Vsetín
Městské lázně nabízí krytý bazén s tobogánem, vířivkou a bazénem pro děti. Dále procházky městem, naučné stezky, cyklostezky, Vsetínský zámek apod.

Lázeňské město Luhačovice
Malebné moravské lázně uprostřed zeleně s řadou volně přístupných léčivých minerálních pramenů (Vincentka, Aloiska, Ottovka a mnoho dalších).
Oficiální stránky města Luhačovice https://luhacovice.cz

ZOO Lešná (u Zlína)
Nejkrásnější zoologická zahrada v České republice s mnoha atrakcemi hlavně pro malé a nejmenší návtěvníky. Uvidíte zde zvířata ze všech kontinentů. Za návštěvu určitě stojí též zámek v areálu ZOO.
Oficiální odkaz na stránky ZOO https://www.zoozlin.eu

Město Kroměříž
Jedno z nejkrásnějších na Moravě, kde jistě nevynecháte návštěvu Arcibiskupského zámku s Květnou a Podzámeckou zahradou. Celý areál je zapsán na listině světového kulturního dědictví UNESCO.
Oficiální stránky města https://www.mesto-kromeriz.cz

Vodní svět
Doporučujeme návštěvu Vodního světa v Pluskovci, vzdáleného cca 2,5 km. V sousedství Vodního světa se nachází Dětský svět plný atrakcí pro děti. Součástí Dětského světa je i Ptačí ráj, který je zasazen do korun stromů. Vodní svět Velké Karlovice – místo pro Vaši zábavu a odpočinek (vodnisvetvelkekarlovice.cz)

Máte zájem o naše služby?

Zadejte vaše údaje a my vás budeme
obratem kontaktovat.