Tipy na zábavu a výlety

Tipy na zábavu…

Odpočinek a relaxace:

V horkých letních měsících se můžete osvěžit v nově zrekonstruovaném bazénu karlovského koupaliště, které se nachází cca 100 m od naší restaurace. 

V případě nepříznivého počasí, či v zimních měsících můžete vyzkoušet  termální bazény v hotelu Horal . Více na:  http://www.valachy.cz

… a výlety

Po blízkém okolí:

Karlovský kostel – římskokatolický kostel má půdorys kříže, stavba je sroubena ze dřeva. Jde o perlu valašské architektury z roku 1754 ve stylu lidového baroka.


Karlovské muzeum – minulou i současnou lidovou uměleckou tvořivost přibližuje Karlovské muzeum ležící ve středu Velkých Karlovic u kostela. Součástí muzea je i Informační centrum Velkých Karlovic.


Karlovské fojství – v údolí Bzovém se dochovala roubená stavba fojství pocházející z 18. století. Natáčel se zde film Stíny horkého léta.


Soláň, zvonice na Soláni a ateliér K. Hofmana – Vrchol Soláň je od pradávna považován za jednu z nejkrásnějších částí Valašska. V jeho malebných výhledech se snoubí krása zachovalé přírody s bohatou lidovou a uměleckou tradicí. Ateliér akademického malíře Karla Hofmana je otevřen pouze o víkendech.


Rozhledna Miloňová – pokochejte se pohledem na Valašsko z nové rozhledny Miloňová, která byla otevřena v říjnu 2012. Dřevěná rozhledna s kamennou podestou vyrostla na vrchu Miloňová (846 m). Měří 24 m a vyhlídková plošina je ve výšce 20 m.

  Rozhledna Miloňová Velké Karlovice


Javorníky – Nejvyšším vrcholem je Velký Javorník s 1071 m. Větší část Javorníků leží na slovenské straně. Turisticky nejatraktivnější jsou například Bumbálka nebo Kohútka – Portáš.


Prales RAZULA – jedlobukový porost pralesovitého charakteru s příměsí smrku a javoru klenu s výskytem vzácných a ohrožených rostlinných a živočišných druhů.


Město Karolinka – sklárny Karolinka, v areálu je podniková prodejna skla, kterou můžete navštívit na webových stránkách https://www.crystalex.cz

Valašské dřevěnice (Karolinka, údolí Raťkov) – rodový shluk 26 roubených staveb z konce 18. a 19. století patří k nejcennějším souborům lidových staveb dochovaných na původním místě. Galerie s ateliérem Ilji Hartingera – výstava prací známého malíře.


Vodní nádrž Stanovnice – dlouhé údolí se stejnojmennou vodní nádrží jižně od Karolinky. Hráz je 38 m vysoká a 390 m dlouhá. Přehradní jezero má plochu 55 ha. Nádrž zásobuje pitnou vodou Vsetínsko a Valašsko-Klobucko.


Po vzdálenějším okolí:

Rozhledna Súkenická – nachází se v nadmořské výšce 952 m s výhledy na hřebeny Beskyd, Javorníků a slovenských hor.

 


Pustevny – horské sídlo Pustevny (1018 m) je významným turistickým střediskem se zajímavou architekturou dřevěných staveb, např. Maměnka a Libušín. Navštívit můžete také nově vybudovanou stezku v korunách stromů (Stezka Valaška – https://stezkavalaska). Z blízkých Trojanovic můžete na Pustevny vyjet sedačkovou lanovkou a dolů si naopak trochu zasportovat jízdou na koloběžce, kterou si zapůjčíte na horní stanici lanovky.

 


Radhošť – bývá tradičně spojován s uctíváním pohanského boha pohostinnosti, plodnosti a úrody  Radegasta. Na vrcholu Radhoště se můžete vyfotit se sochou pohanského boha a navštívit i Kapli sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti.


Valašské muzeum v Rožnově pod Radhoštěm – Dřevěné městečko, Mlýnská dolina, Valašská dědina. To vše je možné navštívit ve Valašském muzeu v přírodě. O víkendech jsou v muzeu připraveny i akce pro veřejnost, např. Valašský jarmark, Velikonoce a svátky jara, apod. Pokud se budete chtít rozlédnout po okolí, můžete navštívit nedalekou Jurkovičovu rozhlednu, která se tyčí nad Valašskou dědinou.


Město Rožnov pod Radhoštěm – zde můžete navštívit vyhlášené Pivní lázně či zábavní centrum s Pohádkovými lázněmi pro děti, krytý bazén s tobogánem, udělat si procházky městem nebo si projít naučné stezky, apod.

Město Vsetín – městské lázně nabízí krytý bazén s tobogánem, vířivkou a bazénem pro děti. Dále procházky městem, naučné stezky, cyklostezky, Vsetínský zámek apod.

 

Lázeňské město Luhačovice  – malebné moravské lázně uprostřed zeleně s řadou volně přístupných léčivých minerálních pramenů (Vincentka, Aloiska, Ottovka a mnoho dalších).
Oficiální stránky města Luhačovice
https://luhacovice.cz

 

 

ZOO Lešná (u Zlína) – nejkrásnější zoologická zahrada v České republice s mnoha atrakcemi hlavně pro malé a nejmenší návtěvníky. Uvidíte zde zvířata ze všech kontinentů. Za návštěvu určitě stojí též zámek v areálu ZOO.
Oficiální odkaz na stránky ZOO https://www.zoozlin.eu

 

Město Kroměříž  – jedno z nejkrásnějších na Moravě, kde jistě nevynecháte návštěvu Arcibiskupského zámku s Květnou a Podzámeckou zahradou. Celý areál je zapsán na listině světového kulturního dědictví UNESCO.
Oficiální stránky města https://www.mesto-kromeriz.cz

 


 

  • Tipy na zábavu a výlety

    Tipy na zábavu… Odpočinek a relaxace: V horkých letních měsících se můžete osvěžit v nově zrekonstruovaném bazénu karlovského koupaliště, které se nachází cca 100 m od naší restaurace.  V případě nepříznivého počasí, či v zimních měsících můžete vyzkoušet  termální bazény v hotelu Horal . Více na:  http://www.valachy.cz … a výlety Po blízkém okolí: Karlovský kostel –…

  • Tipy na zábavu a výlety

    Tipy na zábavu… Odpočinek a relaxace: V horkých letních měsících se můžete osvěžit v nově zrekonstruovaném bazénu karlovského koupaliště, které se nachází cca 100 m od naší restaurace.  V případě nepříznivého počasí, či v zimních měsících můžete vyzkoušet  termální bazény v hotelu Horal . Více na:  http://www.valachy.cz … a výlety Po blízkém okolí: Karlovský kostel –…